Genel

15 Temmuz’u Unutmadık, Unutmayacağız !

Bu günden tam iki sene önce, bizim ordumuza sızarak kendi silahımızla ve kendi tankımızla bizi vurmaya çalışan hainlere, gösterdiğimiz o direnişle o gece vatan savunması yaparak darbeyi engellemiştik.

Ülkemiz o gün yerden ve gökten ateş açan o hainlere 7 bölge 81 şehirden en anlamlı müdahaleyi yaparak darbeye geçit vermemişti.

Başta İstanbul ve Ankara’da olmak üzere milletimiz ve devletimizin polisleri MİT ve özel kuvvetler direniş yerinde şehit düşmüştü. O çok sayıda şehit vermiştik. Rabbim hepsinden razı olsun.

ALLAH BİR DAHA YAŞATMASIN !

O gün tüm milletimiz elde bayrağıyla dilde tekbiriyle tankların uçakların kurşunların önlerine karşı en dik duruşu göstermişti. Rabbim asla bir daha böyle bir olay yaşatmasın. Yerden ve gökten ateş eden hainlere karşı milletimiz tanka tüfeğe kafa tutarak dünyaya da bir ders vermişti aslında.

Recep Tayyip Erdoğan’ın emri üzerine bayrağına ve devletinin istikbali için sokağa dökülen o milyonlarca insandır toprakları vatan yapan. O gece gerek dualarıyla gerek dışarıda ki mücadelesiyle bu kalkışmanın olmamasında kimin her ne kadar payı katkısı varsa Allah onlardan razı olsun.

Allah’ın yardımı bizlerleydi kardeşler ! Gece planlanan girişim saat yaklaşık on sıralarında meydana çıktı ve girişimi o saatlerde başlattılar. Akıllarda yankılanıyor şu ayet ; Onlar tuzak kurarlar, ‘Allah da tuzak kurar. Ama Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır’. Rabbim onların münafık oyununu hain planlarını başlarına yıktı.

Şükürler olsun ki o gece milletimizin iman gücüyle Allah’ın izni ile vatan hainlerine geçit vermedik..

SAHTE BİLDİRİ !

TRT1’de ‘Yönetime el koyduk’ diyerek bildiri okutmuştu. O gece TRT 1’i ele geçirmeye çalışan Fetöcü hainler Trt 1’den sahte bildiri okutarak halka sokağa çıkma yasağı olduğunu aktarmışlardı. Spikerin halleri bildirinin zorla okutulduğunu anlaşılır kılmıştı.

Ve Çağrılar haberler gelmeye devam ediyordu. Bildirini sahte olduğu millete aktarılmıştı.  Recep Tayyip Erdoğan’ın telefon çağrısı ile milyonlarca vatandaş sokaklara akın etmişti.

RAKAMLARLA 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ !

Resmi kaynaklardan alınan verilere göre darbe girişimine 8651 asker, 3992 hafif silah, 246 zırhlı araç, 74 tank, 37 helikopter, 24 F-16, 11 uçak, ve 3 savaş gemisi katıldı. Ayrıca Türk Donanması’nın yüzde 70’ini oluşturan, fırkateyn, korvet, hücumbot ve 29 ana muharip gemisinin de darbe faaliyetlerine katılmak üzere hazır hale getirildiği ifade edildi. 16 Temmuz’da Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün başarılı operasyonları neticesinde darbe girişimi çok sükür bastırıldı.

Devletimiz ve Milletimiz O gece çok şey yaşadı ama asla durmadı, İmanın verdiği güç ile de elhamdülillah, Darbe Girişimi Bastırılmıştı.

ALLAH BİR DAHA BÖYLE BİR HADİSE YAŞATMASIN..

15 TEMMUZ’U UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ ! 

 

15.07.2016 – Darbe Girişimi ve Halk direnişi

Abdurrahman Bilici

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Arşivler

Alexa