Spor

Açılışı yapılmayan ‘Milli Stad’

11231313132

Açılışı yapılmayan ‘Milli Stat’ ;

Trabzon’da yapımı tamamlanan Şenol Güneş Stadı, görkemli bir şekilde açıldı. Başarılı bir organizasyonla stadyumu açan ve yapılan etkinlikle Türkiye’de gündem olan Trabzon’un yeni stadı gözleri bir kez daha Konya’ya çevirdi.

Birçok lig maçına, milli maçlara, kupa maçlarına ev sahipliği yapan dünyanın en iyi beşinci stadyumu olan ‘Konya Arena’ stadyumu 2014 yılında bitmesine rağmen, halen resmi bir açılış yapılmadı. Hiçbir Türkiye stadyumunun gelemediği yere gelerek, dünyanın en iyi beşinci stadyumu olan, Konya’nın göz bebeği, çift başlı kartal yuvası, ‘Konya Arena’ ihtişamlı bir açılışa layık olup, tez zamanda açılışın gerçekleştirilmesi için, yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Cumhurbaşkanın Konya’ya geldiğinde, Konya Büyük Şehir Başkanı Tahir Akyürek, stadımızın resmi açılışını Cumhurbaşkanımız tarafından yapılacağını ve Cumhurbaşkanımızı davet edip, açılışını yapılacağını söylemişti.

Peki Ne Zaman ? 

Stadyumun saten ilk açıldığı yılda, açılışının yapılmadığı taraftarlar tarafından, hata olarak görülen ve, geçtiğimiz iki senede de açılışın yapılmaması taraftarların canının sıkılmasına ve bir an önce açılışın yapılması bekleniyor.

Vodofone Arena, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu, Şenol Güneş Stadı ve daha nice statların açılışının yapılması, Konya halkının ve Konyaspor taraftarının, kendi stadlarının da bir an önce açılışının yapılmasını bekliyorlar.

Umarız tez vakitte, Konyaspor taraftarlarının isteği gerçekleşir, umarız isteğimiz, yazımız yetkililerin kulağına gider ve bu iş hızlanır.

Umarız bu devasa stadyumun gösterişli, ihtişamlı açılışı gerçekleşir…

Saygılarla.

 

 

taglar

Arşivler

Alexa