Teknoloji

Android kullanıcıları neden iPhone’a dönüyor?

Çoğu Android kullanıcıları zamanla telefonlarını değiştirdiklerinde andorid’ten iphone’ye geçiş yapıyorlar. Herkesin merak ettiği konu soru ; Neden Android’den İphone’ye geçiş yapılıyor ?

Bunun cevabı için iPhone’a geçmek isteyen Android kullanıcılarıyla ilgili araştırma gerçekleştirildi.

Son dönemlerde Android kullanıcılarının yaklaşık %30’u iPhone‘a geçmeyi düşünüyor. Araştırmaya göre Android kullanıcılarını iPhone‘a geçmeye iten üç ana neden var.  Android‘in açık kaynaklı olması, işletim sisteminin birden fazla farklı sürümü olduğu anlamına geliyor.

Bir süredir Google, sürümleri daha düzenli olarak güncelliyor. Ama hala Android‘in iOS‘tan güvenliğinin daha düşük olduğu düşüncesi devam ediyor. Fakat kullanıcılara göre Apple uygulamalar ve eko sistem üzerinde, Android‘den daha sıkı bir denetime sahip.

Bu sebeple Apple hassas bilgilerin saklanması konusunda daha güvenli görülüyor. İkinci neden de, görünüşe göre tüketicilerin bazıları Apple‘ın cihazlar arasında şifreleri, ayarları, fotoğrafları ve videoları senkronize eden sistemi olan iCloud‘u çok seviyor. Araştırmada son neden olarak da Apple‘ın yüksek seviyedeki müşteri hizmetleri ve teknik desteği gösterilmiş.

İphone’den Androide Geçiş Yapılıyor Mu ? 

Genellikle bu durumla karşılaşılma oranı düşük olsa da İphone yazılımına alışmakta güçlük çeken veya alışamayan kullanıcılar İphone’den android’e geçiş yapabiliyor.

Ama bu durum genellikle az görülüyor. Özellikle Android’den İphone’ye geçiş yapan bir kullanıcının geri Andorid’e dönüş yapması görülmeyen durumlar arasında.

Arşivler

Alexa