Teknoloji

Androidciler İos’a Göre Daha Sadık !

Android kullanırken androidi bırakan topluluk yıllardır daha fazlaydı. Ama artık iOS’den Android’e geçişten daha düşük. 

Çok uzun yıllardan beri mobil işletim sistemleri arasındaki rekabetin hız kesmeden devam ettiğine tanıklık ediliyor. iOS mi Android mi sorusu da gündemden asla düşmeyecek gibi. Bununla birlikte iOS işletim sistemi, iPhone, iPad ve iPod touch cihazları ile birlikte hatrı sayılır bir kullanıcı sadakati sağlamakatadır.

Önceki yıllarda iOS işletim sistemini kullanan bir cihaz sahibi olan kimsenin, bu deneyimini bırakıp Android işletim sistemine sahip farklı bir cihaza geçiş yapması sık rastlanabilir bir durum değildi. Lakin son yapılan araştırmalar sonucunda sonuçlar gösteriyor ki bu olay artık değişmiş durumda.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlere, iOS kullanıcılarının geçiş yapma oranında artış görülüyor. Bu durum oldukça şaşırtıcı, çünkü önceki yıllardaki eğilimin değişmekte olduğuna işaret ediyor.

Yüzde 91!

Bu alanda yapılan bir araştırmaya göre Android kullanıcılarının %91’i işletim sistemlerine uzun süreli kullanmaya devam ederken iOS’de bu oran %86. Dolayısıyla Android kullanıcıları genellikle iOS’e daha az sıklıkla geçerkeni iOS’den Android’e geçişlerde durum bir nebze daha farklı.

Arşivler

Alexa