İslam

Aşk 5 Vakittir Diyebiliyor Muyuz?

Aşk diyoruz , bazen 9- bazen 8 bazen de 10-11 harftir diyoruz.Evet, doğru kimi zaman aşk bizim için çoğu zaman ondan ibarettir.

Peki şimdi soracağım size aşk hiç bir zaman 5 vakit oldu mu? Ya da olmalı mı?Cevap: tabiki de olmalı. Bunu sormak bile hatadır.Eğer olmadıysa hemen olmalı.Çünkü her şeye vaktimiz var ! Vakti verene vaktimiz yok!Eğer ki durum sizler içinde böyleyse durumunuz gerçekten vahimdir.Gerçekten öyle ki sadece vakti verene vaktimiz yok.

Sevgilimizle bir randevumuz olsa bekletmeden koşa koşa en güzel şekilde gideriz.Ama oysa ki her gün Allah ile olan randevularımızı kaçırıyoruz.Oysa belki bir tanesine gitsen , dönsen yüzünü kıbleye , bir daha hiç kaçırmak istemeyeceksin randevularını..

Hayalhanem’in değerli hitapçısı Mehmet Yıldız bir sohbetinde şöyle aktardı:”Patronun bin lira verir , akşama kadar ciğerini satın alır. Eğer Allah (c.c.) rekat başı 500 tl verseydi bak ne kadar çok namaz kılardın!” Oysa ki Allah bize cenneti vaad etmiş. Ama biz hala dünyalık şeylerin peşindeyiz.

Birader! paraya mı tapıyorsun, Allah’a mı? Önce bunun cevabını vermeliyiz.

Muhakkak ki Allah’a tapıyoruz ama sadece iman etmek yetmiyor. Sadece sonsuz cehennemden kurtarıyor.Onda da son nefeste imanlı gidersen!Girip 5-10 dakika yanıp geri çıkmayacağız belki yıllarca, belki sonsuza kadar…

İmandan sonraki en önemli şey Namaz! Namaz olmazsa olmaz! Namaz olmazsa cennetin kapısında kalırsın. Ne içeri girebilirsin ne de dünyaya geri dönebilirsin! Unutmayın bu film bir kez çekiliyor ve geri dönüşü yok.Bu sebeple vaktimizi vakti verenle meşgul edelim.

Bizi hiçbir zaman terk etmeyen, her sıkıntılı anlarımızda O’na sığınabildiğimiz, sonsuz sevgisi ve merhameti olan gerçek Aşkımız varken biz neden dünyalıklara can sıkalım.Eğer canımızı sıkacaksak kötü amellerimize, kılamadığımız namazlara ve boşa harcadığımız vakitlere sıkalım. Biz sadece bir rüyadayız. Ve şükürler olsun ki kendi irademizle bu rüyayı yönetebiliyoruz.Neden iyi yönetip uyandığımızda mutlu olmayalım ki?

Rüyanın içinde rüyada olma! Kalk silkelen, kendine gel ve abdest alıp namaz kıl!Bu bizim rüyamız.Uyanmaya en güzel şekilde hazırlanmalıyız.

Tuğba

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Arşivler

Alexa