Türk Dizileri

Bir Dizi Düşünün..

Bir dizi düşünün, içinde neler olmalı nelere yer verilmeli ? Bir dizi düşünün ki her şeyiyle dört dörtlük olsun.. Olabilir mi ? Evet oldu.. Ve olalı tam 7 sene oldu..

Leyla İle Mecnun geldi geçti televizyonlardan.. Öyle bir geçti ki hala unutamadık, unutulmazda çünkü bu insanlar hala gemiyi bekliyor.. Beklemeye devam edeceklerde..

Leyla ile Mecnun, sadece komedi değil, o samimiyetin, dramın, hüznün evlerimize kadar girdiği, içimizi ısıttığı o güzel dizi.. Harika espiri anlayışıyla, kendine has küfürleriyle.. Ve daha neler neler..

Üst düzey bir diziydi Leyla İle Mecnun.. Mecnun’la beraber üzülen, Mecnun’la beraber mücadele eden bir kitlesi vardır bu dizinin. Leyla öldüğünde sanki kendi sevgilisi gibiymiş gibi ağlayanlar var biliyoruz..

Aramızda Leylalar’da var, Mecnunlar’da, İsmail Abiler’de var, İskender Abilerimiz’de var içimizde.. Ve tabi Ak Sakallı Dedeler’de.. Ama en önemlisi herkesin karakteri en güzel şekilde benimsemesi.. O kadar çok benimsedik ki herkes Leyla, herkes Mecnun’dur bu diziden sonra.. Diziye hiç bakmayanlar ise de çok büyük bir kayıp içerisindeler..

Leyla ile Mecnun çok başkadır, bazen başkalarının iyiliği için aşktan, sevgiden vazgeçmek gerektiğini en güzel şekilde aktaran dizidir. Her ne olursa olsun sevgiden mahrum olmayanların hikayesidir Leyla İle Mecnun..

Birliğin, beraberliğin her şeyin üstesinden gelmeyi öğrettiği dizidir.. Zengin’in fakirden hiç bir zaman farkı olmadığı, hiç bir zaman zengin’in üstünlüğü olmadığını anlatandır.. Ve sevgiyi kimsenin ayıramayacağını anlatan dizidir bu dizi.

Dostluğun önemi, beklemenin boş olmadığını, her bekleyenin bir gün gemisinin geleceğini bizlere en güzel şekilde aktaran dizidir Leyla İle Mecnun..

İçerisinde öyle ahlaksız sahnelerin olmadığı, böyle biplere gerek duyulmayan bir dizidir. Türk dizi tarihinde efsane olmuş bir dizidir.

Imdb’si en yüksek olan bir dizidir, ötesi de gelmez bence..

Buradan seslenelim, o gemiyi bekleyenlerin gemisini getirin artık ! Bu ekiple bir şeyler yapın artık.. Sinema dizisi mi olur, senede bir bölüm mü olur bilemeyiz ama bir şeyler yapın bence..

Çünkü özleyenler çok, bekleyenler çok.. Çünkü herkes Bende Özledim diyor ! Herkes umutlu bir şeylerin olacağından..

Siz hüznü, dramı, komediyi bizlere en güzel şekilde aktaran insanlarsınız.. Sizler gerçekten birliğin dirliğin önemini en güzel şekilde anlatanlarsınız..

Dün 9 Şubat’dı.. Dizinin başlama tarihi.. Üstünden yedi yıl geçmesine rağmen hala unutulmadı, unutulmazda, ! Çünkü O Gemi Bir Gün Gelecek..

Arşivler

Alexa