Genel Teknoloji

CS:GO Oyununda Türklere Hakaret!

CS:GO Counter-Strike:Global Offensive Türkler için oyununa yeni harita ekledi. Ama yaptıkları haritada Türklere hakaret ettiler !

cs-go-1455828564

CS:GO Counter-Strike: Global Offensive Rekabetçi oyun sistemi ile dünyanın en gözde oyunlarından biri , Yıllardır hepimizin gençlik lise dönemlerinde özellikle çok sık oynadıgımız oyunun modern hali de diyebilriz aslında.
Sözde Türk halkının bu oyuna olan ilgisi Counter-Strike oyununu yapan yavşakların dikkatini çekmiş olacakki yeni yaptıkları haritada sözde Türkiye var , lakin yazılarla görsellerle bizlerle alay etme cüreti görmüşler kendilerinde.

Yayınlanan güncelleme ile birlikte Türkiye için de bir harita oyuna dahil oldu. De_mikla adını taşıyan yeni harita Türk restoranları, bedestenler vepazar bulunduruyor.

Haritada işin en ilginç yanı ise Atatürk’e hiç de benzemeyen bir “Atahürg” adlı resim bulunuyor. Üstelik bayrakların bizim Ülkemizle alakası yok.

Valve tarafından onay alıp yayınlanan bu harita, her ne kadar Türkiye’yi temsil etmeyi amaçlasa da devamında birçok tartışmayı yanında getirdi. Türk oyuncular tarafından şikayet yağmuruna tutulan haritanın görsellerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

de-mikla

 

 

cs-go2

 

CS:GO
CS:GO

 

 

CS:GO

 

CS:GO

Peki siz CS:GO için yayınlanan Türkiye temsili harita hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arşivler

Alexa