Genel

Dünya Savaşına Ramak Kaldı

3.Dünya savaşına neredeyse ramak kalmış durumda. Dünya resmen kaynar durumda, Allah sonumuzu hayr eylesin.

Bir yanda ABD, bir tarafta ÇİN,RUSYA.. Olası bir Dünya savaşı durumunda büyük ihtimalle Rusya ve Çin Türkiye’nin yanında olacaktır. Diğer Avrupa ülkeleri ise Almanya,İtalya,Fransa,İngiltere ABD’nin safında olacaktır.

Son zamanların en karışık durumu ile karşı karşıyayız. Çin Lideri Kamuflajı çekip ABD’ye gözdağı veriyor, Ülkemiz zaten dünden kamuflajlı 😉 Rusya ise uzun yılların kinini öne sürerek ABD’ye olası bir durumda tepesine binme durumunda. Malum adamlar Nato’da bile yoklar.

Zaten Nato’nun kurulma amacı Rusya’dan korktukları içindir. Çin de Nato’da yoktur içimizde bilmeyenler olabilir. Lakin biz şuanda iki taraflı şekilde de avantajdayız. Tamam tüm Dünya bize karşı ve tüm Dünya bize kafa tutuyor ama hem Natodayız hemde Rusya olası olaylarda bizim tarafımızda.

Şimdi siz neden Rusya’ya bu kadar taktın oda gayrimüslim Abd’de diyeceksiniz. Ama öyle değil Amerika ve Rusya yıllardır birbirlerine zıtlardır. Bizim şia kafalı İranla olduğumuz gibi. Biz İrana gitsek adamlar bizi kesmeye niyet alır o derece kinliler bize. Rusya ve Amerika da o şekildedir. İstanbulun Fethi’nde bile Bizans ve Roma İmaparatorluğu veya Doğu Roma ve Batı Roma olarak ayrılardır.

Bunun sebepleri Katolik ve Ortodoks olarak ayrılmalarıdır.

Rusya, Bulgaristan, Ukrayna, Gürcistan, Romanya, Sırbistan ve Kıbrıs Ortodoks’tur.

Fransa, İtalya, Polonya, İspanya, Portekiz, İrlanda, Lüksemburg ve Malta. Katolik nüfusun sayıca en kalabalık olduğu ülkeler ise İtalya, Fransa, İspanya, Polonya ve Almanya’dır. 

Amerika’nın ise çoğunluğu katolik, diğer çoğunluğu ise diğer inançlar, musevilik, ateisttir. Yaklaşık yüzde biri ortodoks’tur. %1’e yakın ise müslümanlar vardır. Yani Amerika’da müslümanlar ile ortodokslar hemen hemen aynı sayıdadır diyebiliriz.

Dediğimiz gibi Rusyanın bize yakın olması bundandır. Eğer İran savaşa dahil olsa bizden yana olma ihtimali az da olsa vardır. Ama yüzde doksan Amerika’nın yanında saf tutacak olmasıdır.

Velhasıl kelam, Rabbim düşmanın bile mertini nasip etsin. Bu devirde mert düşman bulmak zor olsa da, yinede kötünün iyisi her zaman bir nebze de olsa iyidir.

Allah Ülkemizi korusun muhafaza eylesin.. Yedi düvele karşı Rabbim yardımcımız olsun.!

Abdurrahman Bilici

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Arşivler

Alexa