Genel

Ecdad’a Büyük Saygısızlık !

Geçtiğimiz günlerde Celal Şengör isimli ateist profesör’den ecdada büyük saygısızlık. Cihan imparatoru Fatih’e müslüman değildi demek ona hakaret sayılır. Peygamberin müjdesine nail olan cihan Fatih’i Fatih Sultan Mehmet’e yapılan saygısızlığı kınıyoruz.

Gerçi bir ateist profesör’den de Fatih’i övmesi beklenmezdi, lakin onu oraya çıkartıp konuşmasına fırsat vermek büyük yanlıştır.

Bizim atamıza yapılan bu büyük saygısızlık eğer Atatürk’e yapılsaydı ülkede belki de daha çok tepki çekmişti, ama bizler onun torunu olarak yapılan saygısızlığı kınıyoruz.

Nedir Amaçlar ? 

Nedir bunların amacı ? Yıllardır zaten insanları ecdad’dan büyük imparatorluk Osmanlı’dan uzaklaştırdığınız yetmedi mi ? Yalan yanlış verdiğiniz bilgilerle gencini çocuğunu kafalarını zehirlediniz..

Ama dur durak bilmiyorlar ! Böle adamlara fırsat verip ecdadı kötüleyip yanlış bilgiler yerleştirmeye çalışıyorlar.

Tepkiler Geliyor !

Diğer gerçek profesör tarihçilerden ise tepki geliyor, lakin böyle isimler bir daha konuşturulmamalı’dır .! Bu ve bunu gibi isimler toplumun ecdada olan sevgisi düşürmek, yada geçmişle alakalı soru işareti koymak için yapılan kasıtlı sözlü eylemlerdir.

Fırsat vermemek gerek ! Ecdada töreye ataya her daim sahip çıkmalıyız. Onlar ki çağ açıp çağ kapatan büyük adamlar, onlar ki namaz’da kabeyi görmeden namaza durmayanlar, onlar ki bir mektupla Fransa’ya emir verip yasak koyanlar, onlar ki odada Kuran-ı Kerim var diye uyumayanlar. !

Onlar ki Resullah’ın yolundan giden, Allah’ın dinini, davasını her yere götürüp yayanlardır. Onlar İslam’ın gözdeleri, islam’ın halifetleri’dir.

Biz ise öyle bir ecdadın torunuyuz ve bununla gurur duyuyoruz.!

Atalarımıza dil uzatmayıp, dil uzatanlara da gereken cevabı veririz…

Rabbim bizleri onların yolundan ayırmasın..

Abdurrahman Bilici

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Arşivler

Alexa