Spor

Euro 2016 İlk Maçların Değerlendirmesi

Müthiş bir heyecan ve çekişme ile başlayan futbolun dev organizasyonu EURO 2016’da ilk maçlar tamamlandı.2. maçlar da oynanıyor. Turnuva öncesi birçok tahminin yapıldığı ve şampiyonluk yolunda kim daha avantajlı sorularına az da olsa yanıt bulunmuş oldu. Görünen o ki turnuvanın dev takımlarının bir kaçı hariç geneli oldukça formda ve yine şampiyonluğun en büyük adayları.

Turnuvanın ev sahibi Fransa ilk maçında Romanya karşısında güzel ve etkili bir futbol oynayarak hem kendisi için hem de turnuvanın imajı adına müthiş bir başlangıca neden oldu. Güçlü kadrosuyla ev sahibi olmanın avantajını iyi kullanan Fransızlar en azından yarı finali rahat görebilecek gibi duruyorlar. Turnuva başlamadan önceki EURO 2016 maç analiz ve yorumları da gösteriyor ki Fransa ev sahibi olmanın avantajını kullanıyor.

Almanya son dünya kupasındaki futbolundan biraz daha tutuk bir görüntü sergilese de usta ayakları her an oyunun kaderini etkileyebiliyor. Fakat biliyoruz ki Almanya ilerleyen zamanlarda vitesi yükseltecek ve en büyük favorilerden biri olacaktır.

İtalya Milli Takımı grubun ve turnuvanın en güçlü takımlarından Belçika ile oynadığı ilk maçında harikalar yarattı ve müthiş bir pres ve etkili ataklar sonunda maçtan 2-0 galip gelerek gövde gösterisi yaptı. Kadrosunda yaşı 30’un üzerinde pek çok efsane barındırsa da bu isimlerin gençlerle olan müthiş uyumu gözlerden kaçmadı.

Bir diğer favori ve dünya devi İspanya da ilk maçından galip gelmeyi başardı. Fakat yavaş ve ağır futbolu, ısrarla kısa pas ve Tiki-Taka düzeni yine gözlerden kaçmadı. Fakat İspanya böyle oynamasına rağmen oldukça çok sayıda pozisyon buldu. İlerleyen maçlarda daha etkili olabileceklerini düşünüyoruz.

Hırvatistan turnuva öncesi en iyi kadrolardan birine sahip ve turnuvanın sürpriz yapabilecek en önemli takımlarından biri olarak gösteriliyordu. Bu yorumla boşa çıkmadı ve önemli yıldızları ile müthiş bir futbol oynayarak ilk maçlarında gövde gösterisi yaptılar.

Macaristan, Galler ve Polonya takımları da ilk maçlarında müthiş bir performans ve oyun sergileyip ilerleyen maçlar için umut veren takımlardan oldu.

Arşivler

Alexa