Genel

Gençlerdeki bilinç ve eksiklik

Düşünüyorumda, genç nüfuzunda bir nevi etkisi oldu sanırım bu son referandumda.

Kendim 30a merdiven dayadım, 27 yaşındayım ve artık genç sayılmıyoruz kanaatimce.

Ne yazıkki genc nüfuz gerçek tarihini bilmiyor, çarpıtılmış, kişiyi temel alan eğitim müfradatı ile zaten nasıl mümükün olsunki? İlk okuldan itibaren bir ideoloji baskısını görmemek mümkünmü?

Bugüne kadar bize Abdülhamid Hanı hain diye öğütlemedilermi? Ona taht’dan indirildiğini bildiren heyetde yahudi, ermeni, ve arnavut kökenlilerin vaktiyle devlet yönetimini ele alıp bizi yıllarca yönettiğine şahit olmadıkmı?

Geçmişini bilmeyen geleceğine adım atması mümkün değil!

Her türlü bilgiye erişe bilme kolaylığı sağlayan bir dönemde yaşıyoruz, bunu kullanalım. Ilmimizi, irfanımızı ve ufkumuzu genişletelim. Gençlerimizi sahiplenelim, doğruyu bulmaya ön ayak olalım!

Bu sitenin editörlerinden biri olarak üzülerek belirtmeliyimki gençlik bana umut vermiyor (şimdilik). Kendi çevreme baktığımda içlerinde kendimi gördüğüm gençler çok nadir.

Ben mükemmel değilim elbet ama dünyevi mevzuları aşmış olma gururunu taşıyor ve gerçekleri yalan yazan tarihimize ve eğitim müfradatımıza karşı gerçekleri öğrenme arzusunu görüyorum kendimde. Bunu yaygınlaştırmak istiyorum gençlerimiz arasında.

Lafı uzatmadan, gençlerimizi daha fazla kaybetmeden doğru yola teşvik etmeliyiz ve Allahda (cc) umudumzu hiç bir zaman yitirmemeliyiz!

Vesselâm…

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Arşivler

Alexa