Otomobil

HONDA’NIN BAŞI, ‘GÖÇÜK’LE BELADA!

Yılın en çok satılan otomobil modelleri arasına giren Honda Civic(FC-5) kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu, aracın ‘C’ sutunu olarak bilinen yerinde göçük veya dalgalanmalar oluştuğunu söylüyor ve bunu çektikleri resim ve videolarla delillendiriyorlar.

Hatta sadece bu sorunla ilgili sosyal medaya, 20 bin katılımcıyı bulan bir grup bile oluşmuş. Bu grupda şikayetçi olan kullanıcıların hepsi, aynı sorundan muzdarip olduğunu ifade ediyorlar.

Binlerce kişi tarafından aracın malüm kısmında oluştuğu söylenen kaportadaki göçüklerin, her ne kadar aracın yürüyen aksamına bir zararı olmasada, görsel anlamda hiçte hoş olamayan bir durum oluşturuyor.

Bu durum üzerine bizzat yaptığımız incelemelerde, yollarda baktığımız Honda Civic( FC-5) araçların neredeyse tamamında aynı sorunu görmüş bulunuyoruz. Hatta bayilerdeki bazı sıfır araçlarda bile aynı sorunun olduğuna şahit olduk.

Honda Türkiye, basına yansıyan açıklamasında; “Araçta böyle bir sorun yok” desede, şikayetçi olan binlerce kullanıcının sorununun, müşteri memnuniyeti kapsamında çözüleceğini söylemeyide ihmal etmedi.

Yani Honda, binlerce aracın aynı bölgesinde oluşan sorunu, bir kullanıcı hatası gibi göstererek, müşteri memnuniyeti kılıfıyla bu sorunu çözmeyi hedefliyor.

Bu gelişme üzerine kullanıcıların kafasında oluşan asıl soru ise; “Bu çözüm kalıcı olacak mı ve yeniden oluşursa, Honda o zaman ne yapacak ?”

Kullanıcıların kafasına böyle bir soru oluşması gayet doğal. Zira Honda, bu sorunu, bir kullanıcı hatası olarak gördüğü için, garanti kapsamına almıyor. Hal böyle oluncada kullanıcıların kafası ciddi anlamda karışıyor.

Görünen o ki, binlerce kişiyi mağdur eden bu sorunun çözümü için Mahkemeden başka bir yol yok.

Bizim mağdurlara tavsiyemiz ise, mahkeme sürecinde toplu haraket etmeleri ve mutlaka bu aracın gerçek koşullarda en az 10 bin km veya zorlu bir parkurda en az 3-5 bin Km test edilmesini bir şekilde sağlamalıdır. Çünkü şikayetçiler, malüm sorunun aracın yaptığı Km’ye göre arttığını söylüyorlar.

taglar

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Arşivler

Alexa