Türk Dizileri

İkinci Muhteşem Yüzyıl Olmasın !

Mehmed Bir Cihan Fatihi bu merakla beklenmesine rağmen, ilk bölümü ile rezil edildi adeta. Tarihçilerden, izleyicilere kadar herkes bir olumsuz yayınını gözler önüne serdi. Neden mi ? 

Her zaman ki gibi beklenen olmadı, zaten Aydın Doğan medyasından da böyle bir şey beklemek yanlış olurdu. Biz Diriliş gibi olur gibi diye düşünürken, adamlar yine dekolteli açık saçık sahnelere devam etmişler. Yeminle bizans kadını ve Osmanlı kadını arasında ki farkı bulamazsın.

Yahu amacınız nedir ? Neden dekolteli bayanlar Fatih’in sarayında ? Neden sultana sultanım denmiyor ? İzleyicinin ilk başta hitap ettiği şeydir giyim kuşam..

Siz Diriliş Ertuğrul’un neden bu kadar tutulup sevindiğini sanıyorsunuz ? Dizide ki ruh muhteşem, ecdad ecdad gibi anlatılıyor da ondan. Ve tabi ki de giyim kuşam..

Örnek Halime Sultan : Tam bir bey hatunu, dört dörtlük tesettürü giyimi ile asla hata vermiyor. Osmanlıda da Selçukluda’da hatta ve hatta son 85-90 sene öncede kızlarımız o şekilde edepli giyiniyorlardı.

Eğer siz Diriliş gibi reyting almak istiyorsanız, önce kendinize çeki düzen verin. Adam akıllı dizi yapın..

Zaten sizin amacınız da tarihi en iyi şekilde anlatmak filan değil, sizin amacınız tarih üzerine diziler tutuyor diye sırf para için tarih dizisi yapmaktır. Yoksa siz ne yapmak istersiniz nede yaparsınız.

Bu arada, 21 Yaşında ki Fatih Sultan Mehmed’i, 40 yaşında ki adamın oynaması konusuna hiç girmiyorum 😉 Bu apayrı bir konu..

Aydın Doğan medyası gitsin başka diziler, uğraşmasın bizim tarihimizle..

İkinci bir Muhteşem Yüzyıla fırsat vermeyin, izlemeyin, izlettirmeyin !

#İkinciBirMuhteşemYüzyılOlmasın ! 

Saygıyla..

Arşivler

Alexa