Genel

Kadınlar Günü Mesajım

Twitter’da bir hashtag başlatılmış. Kadınlar Günü Mesajım diye..

Ben de kısaca yazayım madem bişeyler. Kadınlar günü denen bir şeyin varlığına, olabileceğine, olması gerektiğine zaten baştan inanmıyorum. 365 gün kadın hakları, kadınların sosyalleşmesi, kadınların özgürlüğü gibi kulağa hoş gelen cümleler altında, kadınların dinlerinden uzaklaştırılmasının yattığını anlamayan insanların beyinsiz olduğuna ise inancım sonsuz..

Avrupa’nın, Amerika’nın gençlik anlamında bu kadar bozulurken, Türkiye’de hala çoğunluğun sağlam olduğu bir yapının sebebi, Ailenin sağlamlığı, dolayısıyla bu sağlamlığı sağlayan dindir.

Kadınları “dinin yasak olarak koyduğu sınırları aşacak şekilde” evinden çıkartıp, sosyalleş, topluma katıl, iş gücüne katıl diyerek aile hayatını parçalamasına, MODERN TOPLUM denildiği bu günlerde, daha fazla safsata içine girmeden olması gereken çizgilerimize çekilmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Tam bu noktada, ama kadınlar şiddete uğruyo, kadınlar tacize uğruyo diye ağzını yaya yaya konuşan kadınımsıların beklediği cevabı da vereyim. Sizin bunlar için istediğiniz cezanın 35 katını istiyorum. Daha fazla ceza alsınlar. Ama bu senin gecenin bir yarısı ayyaş bir şekilde sokaklarda sürtmeni meşrulaştırmak için değil…

Neyse,
kadınlara verilmesi gereken en büyük değer zaten verilmiş. Bizim inandığımız dinin Peygamberi, annelik vasıflarını saymış ve bizim tek amacımız olan cennet’i onların ayaklarının altına sermiş.. Feminist, ilginç tiplerin “kadınları savunuyoruz” sözlerine inanıp bi taraflarından koşmaktansa, dönüp dinimize sarılalım. Asıl değerimizi buluruz..

Selametle.

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Arşivler

Alexa