Spor

Konya’da 42 bin Ömer Halisdemir maskesi dağıtılacak

Atiker Konyaspor, yarın akşam oynanacak maçta tribünlerde olacak tüm tarafarlara Ömer Halisdemir maskesi dağıtılacağını açıkladı.

Atiker Konyaspor-Beşiktaş maçında, darbe girişiminde kahramanca vurularak,  Şehit edilen Ömer Halisdemir’de tribünlerde olacak.

MASKE DAĞITILICAK ;
Atiker Konyaspor Kulübü, yarın akşam saat 21.45’te oynanacak olan Beşiktaş maçı öncesi, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara’daki Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı ele geçirmek isteyen darbeci general Semih Terzi’yi öldürdükten sonra şehit edilen şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in maskesini dağıtacak.

“BİR ÖLÜR BİN DOĞARIZ”

Atiker Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan, karşılaşmada taraftarların hazırladığı koreografiye 42 bin Ömer Halisdemir maskesiyle katkı sağlayacaklarını belirtti. Ahmet Şan şunları söyledi: “Bu topraklar yüz binlerce bir ölür bin doğarız diyen vatanperver, memleket sevdalısı, isimsiz kahramanlarla dolu. 15 Temmuz gecesi ve sonrasında vatanımızın bekası ve aziz milletimizin huzuru için canlarını seve seve veren insanlarımızın varlığına bir kez daha şahitlik yaptık. Onların arasında Ömer Halisdemir sembol isim olarak yüce milletimizin hem aklına hem kalbine bir daha asla silinmeyecek şekilde kazındı. Bizlerde Atiker Konyaspor Kulübü olarak onun aziz hatırasını bu şekilde yaşatmayı uygun gördük. Bu vesileyle maç öncesi Büyükşehir Belediye Stadı’na zevkli geçmesini düşündüğümüz mücadeleyi izlemeye gelen herkese bu maskelerden dağıtma kararı aldık. Takımımıza taraftarımıza güveniyoruz. Her şeyden önce centilmence geçmesini arzu ettiğimiz bir karşılaşma olmasını temenni ediyoruz”.

BAŞKANDAN TEBRİK EDİLECEK HAREKET ;

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan 15 Temmuz nöbetlerinde de meydanlarda olarak devletine,başkomutanına bağlılığını bildirmişti.Şimdide yaptığı bu güzel açıklamayla devletine ne kadar bağlı olduğunu belirtti.

ÖRNEK TARAFTAR !

Atiker Konyaspor tribünleri,oynayacakları Bjk maçı öncesi, 15 Temmuz akşamı şehit edilen Ömer Halisdemir’i unutmadığımızı gösteren bir davranış ortaya koyacak.Bu da bizim her zaman birilik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu gösteren çok güzel ve gurur verici davranıştır.Atiker Konyaspor tribünlerini tebrik ediyor,böyle güzel davranışların diğer taraftar gruplarında da olmasını temenni ediyoruz.
 

 

Abdurrahman Bilici

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Arşivler

Alexa