Spor

Konyaspor Bayrağı Boğaz Köprüsünde

Ziraat Türkiye kupasını kazanarak tarihinde ilk defa şampiyon olan Konya temsilcisi Atiker Konyaspor’un bayrağı İstanbul’da ki 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne asıldı. Konyaspor’un bayrağı 10 gün süre içerisinde boğazda asılı kalacak.

DİĞER TAKIMLARIN BAYRDAKLARI DA ASILDI

Türkiye Kupası finalinde Medipol Başakşehir’i mağlup ederek şampiyon olan temsilcimiz Atiker Konyaspor’un bayrağı İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne dün asıldı ve 10 gün boyunca burada dalgalanacak. Bu sene köprüye lig şampiyonu olan  Beşiktaş, Euroleague şampiyonu olan Fenerbahçe ve TFF 1. Lig’den Süper Lig’e yükselen Göztepe’nin de bayrakları asılmıştı. Önceki yıllarda da ligde şampiyon olan takımların bayrakları köprüye asıldı.

Buna rağmen Konyaspor’un başarısını hazmedemeyen veya bayrağının asıldığını hazmedemeyen gruplar sosyal medyada Konyaspor bayrağının asılmasını yanlış görerek yorumlarda görüşlerini bildirmişlerdir. Bunun sadece Konyaspor’a mı yoksa tüm Anadoluya mı garezleri’ nin olduğunun merakı içerisindeyiz. Konya temsilcisi olan Konyaspor’un yakaladığı başarıların daha nicesini yaşamasını ve darısı tüm anadolu kulüplerine olması temennisi içerisindeyiz.

Ülkemizde hala devam eden ve yüzyıllardır olan basın reklamlar her şey Anadolu kulübleri’nin üzerine olsa da artık yavaş yavaş bitmesi gerçekten mutluluk vermektedir. Son 10 yıla baktığımızda Bursaspor’un şampiyonluğu Konyaspor’un kupa şampiyonluğu olmak üzere Başakşehir ve Osmanlıspor’un son senelerde ki üstün performansı Anadolunun gücünü yavaş yavaş ortaya çıkarmaya başlamıştır. Özellikle bu sene Başakşehirin şampiyonlukta ki en büyük adaylardan biri olması biz Anadolu takımı tutanları gerçekten mutlu etmiştir. Umarız bu istikrar her sene davam eder. Şu 3 büyük 4 büyük kavramı bitsin artık.

Sizlerde elinizi vicdanınıza koyun şehrinizin takımını tutun…

Sizler şehrinizin takımını tutarsanız başarı kaçınılmazdır çünkü herkes şehrinin takımına sahip çıksa şehir kenetlense başarılarda gelecektir.

Yaşasın Şehrine İhanet Etmeyen Tribün Çocukları…

Arşivler

Alexa