İslam

Kudüs Son Kapımız !

Kudüs bizim son kapımız, eğer kudüs düşerse Istanbul,Mekke,Medine gibi toprağı islam kokan, toprağı şehit kokan güzelim toprakları kaybede biliriz.

Ey Yüce Rabbim sen zalimlere fırsat verme, islamın ilk kıblesi olan ve 4 Büyük dinin kutsal kapısı, kutsal toprağı zalime çiğnetme..

Biz Kudüs’ü Filisti’nin başkenti olarak sayıyor ve öyle kabul ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde İslam ülkelerinin ve diger ülkelerin çoğunluk kararıyla da bu kararımızı tescillemiş ve resmiyete dökmüş olduk..

AB KARARI TANIMIYOR !

AB bile Trump’un aldığı o saçma ilan etme kararını asla tanımıyor. Trump ve Israil bu kararda tutumu sürdürürse de eminiz ki sonları yakındır. Ve tez vakitte bu aldıkları saçma karardan vazgeçeceklerdir.

Ey Rabbim sen islam düşmanlarını kahreyle, siyonist israilin tuzaklarına izin verme, Filistin li kardeşlerimize yardım et.

BÜYÜKELÇİ GÖREVLENDİRİLECEK !

1- Doğu Kudüs’ü Filistin’in başkenti olarak tanıma kararından hemen sonra Dışişleri Bakanlığı, internet sitesinde değişiklik yaptı. Türkiye, zaten Tel Aviv’de büyükelçiliği bulunmasına rağmen Kudüs’teki konsolosluğunda konsolos değil, büyük elçi görevlendiriyor. Bu adımlar, ABD’nin kararının iptal edilmemesi halinde, Kudüs’teki Türkiye konsolosluğunun büyük elçiliğe dönüştürülerek faaliyet göstereceğinin de işareti.

2- İslam İşbirliği Teşkilatı’nın kararının daha fazla sayıda ülke tarafından tanınması için diplomatik atılımlar yapılacak, denkleme, Rusya, AB ülkeleri de dahil edilerek kararların boyutlanması sağlanacak.

3- İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde Kudüs Platformu oluşturulacak. Platform, hem oluşturulan yardım fonlarını yönetecek hem de organizasyonlarla Kudüs’e yönelik farkındalığı artırmak için çalışacak.

4- Başta Türkiye olmak üzere, çok sayıda ülkede vakıflar oluşturulacak. Toplumsal kampanyalarla beslenecek bu vakıflar alanlarına göre Kudüs ve Filistin’de etkin faaliyet gösterecek.

“İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi’nden ne çıkar ki?” gibi içi boş eleştiriler yöneltmek yerine Erdoğan ve hükümetin atmaya hazırlandığı bu adımlara odaklanmak daha gerçekçi görünüyor..

 

Son Olarak ; ABD’ye desek ki, Ey Amerika bundan sonra Filistin bizim toprağımızdır. Bundan sonra orada bir silah patlasa kendi ülkemde patlamış sayarım. Ayağını denk al ve kararından derhal vazgeç. Kudüs önce Filisti’nin sonra da benim toprağımdır.. Nede güzel olurdu demi…

Hem Filistinli kardeşlerimiz hem biz hemde tüm dünya rahatlardı.. Bir gün olması dileğiyle, sağlıcakla…

Abdurrahman Bilici

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Arşivler

Alexa