Sağlık

Maden Suyunu Şişelerde Tüketin !

Maden suyu yada bir çoğumuzun farklı ad taktığı Soda..

Sadece hazım etmeye iyi geldiğini bilirdik,biliyoruz. Lakin doğal maden suyu sadece yemeklerin arkasından tüketilecek bir ürün değil. Onun için tüketenlerde tüketmeye devam etsin tabi..

Lakin maden sularının bilmediğimiz o kadar çok faydası var ki..

Sindirimi kolaylaştırır; Maden suyu, sülfat içerir. Sülfatlar pankreasta lipaz ve amilaz gibi sindirim enzimleri üreten katalizörlerdir. Bu sindirim enzimleri şişkinlik ve kabızlık gibi sorunları kolaylaştırır.

Mide asidini dengeler; bikarbonat içeriği ile midede bulunan asit yoğunlu ile oluşan ekşime ve yanmayı azaltır.

Kas gelişimine katkı sağlar; maden suyu magnezyum ve potasyum gibi farklı minerallerin bir karışımıdır. Bu mineraller, insan kaslarının düzgün büyümesi ve işleyişi için gereklidir. Fiziksel hareketleri kolaylaştırırken, kas kasılmalarını önler.

Bunlar sadece baş faydaları, maden suyunun vucuda her yönden faydası mevcut.

Günde en az iki şişe tüketilen maden suyu, vücudun tüm mineral ihtiyacını karşılıyor ve aynı zamanda mide hastalıklarına iyi geliyor. Şeker hastalığı ve gutun tedavisinde, böbrekteki taş oluşumunun engellenmesinde tavsiye edilen maden suyu ayrıca vücuttaki sıvı dengesinin sağlanmasında da önemli rol oynuyor. Ancak tüm bu faydaları sağlaması için maden suyunun bardakta değil, cam şişede tüketilmesi gerekiyor.

Peki Neden Şişelerde Tüketelim ?

İşin içine bardağın girmesi ise maden suyundaki gazın kaçmasına sebep oluyor. Bunun nedeni de bulaşık makinesinden çıkan bardakların dahi yeterince steril olmaması. Uzmanlar maden suyunun faydalı olabilmesi için tamamen hijyenik ve gıda standartları doğrultusunda özel üretilen cam şişelerinde tüketilmesini öneriyor.

Ve Gelelim O Soruya !

Maden suyu ve soda, farklı içecekler olmasına rağmen çoğu zaman aynı sanılıyor. Oysaki maden suyu, mineral bakımından zengin doğal bir içecek; soda ise yapay!

Gün içinde iki litre maden su tüketmenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu miktar, hem bedenin sıvı ihtiyacını karşılar, hem de atık maddelerden arınmanıza yardımcı olur. Ancak vücudumuzun kalsiyum ve magnezyum gibi minerallere de ihtiyacı var…
Doğal maden suları, bu ihtiyacın karşılanmasında bize destek veriyor.
Maden suyu; yer altındaki çatlaklardan yol bularak yeryüzüne çıkan ve içeriğinde çok miktarda kalsiyum, flor, magnezyum ve sodyum gibi mineraller bulunduran doğal bir içecek.

Yani maden suyu ile soda aynı değil, arasında farklılıklar mevcut..

 

 

Abdurrahman Bilici

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Arşivler

Alexa