Spor

Milli Takımın Gidişatı Ve Arda Turan Olayı

Milli takımımız 2018 Dünya Kupası için hazırlık maçı yapmaya devam ederken saha dışındada bir hayli olaylar oldu. Arda Turan’ın gazteciye saldırması, milli takım kariyerine son vermesi gibi olayların olması milli takımımızın avantajına mı oldu yoksa dezavantajına mı bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.
Saha içinde durumlar iyi gözüksede aslında durumlar vahim, al bayrak için mücadele değilde eğer prim için mücadele ediliyorsa, futbolda milli ruhun bittiğinin göstergesidir. Umarız primler olmadanda bu ay yıldızlı formayı dalgalandırırsınız. Primlerin TFF tarafından azaltılmalıdır. Dünya üçüncüsü olduğumuz senede sorun hangi millimiz prim almıştır ?
O zamanlar prim yoktu, ay yıldız için mücadele için mücadele ediliyordu.
Milliler Dünya Kupasına katılsada primler az verilmeli, hatta şampiyon olsa bile fazla abartılmamalıdır. Çünki gecen sene düzenlenen turnuvada EURO 2016 ‘da şampiyon olan Portekiz bizden daha az prim dağıtmıştı ve o adamların kadrosunda Ronaldo, Q7, Nani gibi dünyaca ünlü isimler vardı..
ARDA TURAN OLAYI ;
Her ne kadar da haklı olsada babası yaşında bir adama saldırmakla büyük haksızlık eden Arda Turan, yaptığı yanlışın farkında olsa da, özür dilemeyeceğini dile getirmişti. Ardanın milli takımı bırakması kararının ardından Arda yoksa bende yokum diyerek tepksini gösteren Burak Yılmaz ise milli takımı bırakır mı bırakmaz mı sorularının kapılarını araladı.
Temennimiz dileğimiz, Milli Takımın 2000’de ki, 2008’de ki ruhunun yeniden ortaya çıkmasıdır. Umarız milli takımın ruhu eskisi gibi yeniden ortaya çııkar ve başarılar artık gelmeye başlar.
Başarılar Milli Takım..

Arşivler

Alexa