Genel

Oy Kullanmak kadar önemli olan şey Sandık Güvenliği

Sandık Güvenliği , Oy Kullanmak
Sandık Güvenliği , Oy Kullanmak
Sandık Güvenliği , Oy Kullanmak
Sandık Güvenliği , Oy Kullanmak

Arkadaşlar, seçim için oy kullanmak kadar önemli bir konu daha var. Sandık güvenliği. AK Parti kendi oylarını korumak için sandıkların tamamına müşahit yerleştirmek için çalışmalar yapıyor evet, ama müşahitler sandık için yeterli mi? Kesinlikle değil. Özellikle bayan arkadaşların müşahitlik görevlerini yapamadıklarını görüyoruz. Tartışmalı bir oy çıktığında bağırarak çok rahat susturulup bastırılabiliyorlar, defalarca şahit olduk. Bizim de onlara destek olmamız gerekiyor. Ne kadar kalabalık olursak o kadar iyi..

Hepimiz oy kullanacağız. Oy kullandıktan sonra görevimiz bitmiyor. Bizim oyumuzun güvenli olarak tutanaklara geçmesini sağlamak, tutanakların fotoğrafını çekip sonrasında SEÇSİS üzerinden sorgulamak ta bizim görevimiz. Akşam ayaklarımı uzatayım seçim sonuçlarını izleyeyim, nasıl olsa birileri bakar diye sandıkları terk etmememiz gerekiyor. Sandıklar bizim için okçular tepesidir, unutmayalım.

Yaklaşık 200 bin tane sandık var. Her sandıkta müşahitlerin gözünden kaçan 1 tane oyu yakalasak, 200 bin oy ediyor. Ak partinin 7 Haziran’da 90 bin oy ile tek başına iktidarı kaçırdığını göze alırsak, sadece 1 oyun çöpe gitmesini engellediğimizde, ülkenin ve dünya müslümanlarının kaderi için büyük bir hizmet etmiş oluyoruz.

Şunu da unutmayın ki, istediğiniz sandığa gidip oy sayımını izleyebilirsiniz. Kimse sizi dışarı çıkartamaz. Şaibeli bir oy gördüğünüzde sayımı durdurup o pusulanın herkese yakından gösterilmesini isteyebilirsiniz. Bunu yapmak zorundalar. Eğer en ufak bir sorun çıkarsa, kat görevlisine, bina görevlisine veya polislere durumu bildirmeniz gerekiyor.

7 Haziran seçimlerinde AK Parti’nin Ankara’da %64 oy aldığı ilçede sıradan bir okulda her sandıkta “cin gibi” CHP/HDP müşahitleri varken, AK Parti müşahitlerinin “sayım bitse de bi eve gitsek” modunda olması gerçekten üzücüydü.

Lütfen oyumuza, sandığımıza sonuna kadar sahip çıkalım. Saat 5’te başlayan sayımlar 7 gibi bitmiş oluyor. 2 saatinizi lütfen ayırın ve sandığınızın başında durun!

Arşivler

Alexa