Teknoloji

Pokemon Go Çılgınlığı Artarak Devam Ediyor..

Aylardır heyecanla beklenen Pokemon GO piyasaya sürüldü.

Ve sürüldüğü andan itibaren dünyada ve ülkemizde yeni bir oyun çılgınlığı başladı. Oyuna ilgi çok büyük ve git gide artıyor.
Oyunu telefonunuza indirdikten sonra GPS aracılığı ile çevrenizde bu oyunu oynayan insanlarla birlikte pokemon yakalamaya başlıyorsunuz.

Pokemon Go Başlangıç

Yakalanan canavarlar önce bir yumurtanın içinde saklanıyor ve bulunduğunuz bölgedeki diğer oyuncuların canavarları ile savaştırılıyor ya da takas ediliyor.
Oyunun asıl bomba etkisi yaratan kısmı ise sanal gerçeklik..
Yeni bir pokemon yakalayabilmek için veya hareket edebilmeniz için yerinizden kalkıp yürümeniz gerekiyor.
Oyunu oynayanları sosyalleşmeye, dışarı çıkmaya ve spor yapmaya özendirmesi özellikle Pokemon Go’nun farklarından bir tanesi.

Oyundaki amaç aslında normal hayatta insanların evlerinden çıkarak belirlenen adreslere gidip orada bulunan pokemon karakterlerini yakalamak üzerinedir.

Kendinize büyük bir pokemon koleksiyonu oluşturmak için sokaklarda dolaşmanınız şart. Genç, yaşlı, çocuk demeden oynanan ve büyük bir ilgi çeken Pokemon GO şimdilerde ellerinde telefonla sokaklarda bu canavarlardan arayan insanlarla dolu.

Oyunu telefonuna indiren oyuncular öncelikle çevredeki pokemon’ların yerini belirliyor sonra telefonlarının kameralarını açıyor ve ekrandaki canavarı ‘poke topu’ ile isabetleşerek fırlatıp topun içine hapsediyorlar ve ona sahip oluyorlar.
Pokemon GO ilk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde yayınlandıktan sonra ios ve android tabanlı akıllı telefonlarda yayınlandı ve neredeyse indirilen oyunlar içinde ilk sırayı aldı. Pokemon GO ilerleyen günlerde bütün dünyada kullanılır hale gelecek ama bunun için belirlenmiş bir tarih yok ortada.

Henüz tabletlerde bile yayınlanmayan oyun sadece akıllı telefonlarda kullanılmakta ve sanal gerçeklik kısmı şarj konusunda telefonları sıkıntıya sokmaktadır.
Tüm dünyayı etkisi altına alan oyunun yapımcıları oyunun gerçek dünyada oynandığı için uyardı elimizde telefonumuzla canavar yakalar iken telefonun kamerasına odaklanıp çevresel faktörleri göz ardı etmemeliyiz ve dikkat etmeliyiz.
Güvenli kalın ve tüm pokemonları yakalayın.

Arşivler

Alexa