Genel

Recep Tayyip Erdoğan’ın paraya ihtiyacı var mı?

Recep Tayyip Erdoğan’ın paraya ihtiyacı var mı?

Erdoğan, şu an parayla ölçülemeyecek bir sisteme sahip. Her istediğini elde etme ve kazanma gücü paranın çok daha üstünde bir güç. Erdoğan fani, belirli bir yaşın da üstünde. Şu an kenarda 1 milyar dolarının olmasıyla 1 katrilyon doları olması arasında hiç bir fark yok. Adamın derdi para değil.

Recep Tayyip Erdoğan’ın güce ihtiyacı var mı?

2002’den 2018’e kadar girdiği tüm seçimleri açık ara farkla kazanmış, oyunu artıran ve Türkiye cumhuriyetinin en üst makamına kadar gelmiş bir insanın, hele hele Dünyadaki tüm müslümanların desteği ve gücünü almış bir adamın daha fazla güce ihtiyacı yok. Bu adamın derdi güç de değil.

Bu güne kadar “yasak aşk” veya “kadın” ile alakalı hiç söylenti dahi duymadık. Adamın derdi dünyalık zevk de değil.

Dünya üzerinde;
– parayla,
– güçle,
– kadınla
Birilerinin tasmasına girmeyen ve girmeyecek bir lidere sahibiz. Elhamdülillah!

Peki bu adamın derdi ne? Omuzlarına islam aleminin o ağır yükü binmişken, her gün ihanetle, yolsuzlukla sorun çıkartan bürokratları düzeltmeyle uğraşırken, ülkenin bin bir türlü sorunuyla uğraşırken dünya hayatında kendisine, ailesine vakit ayıramadan bu yaşta hala sağa sola bizzat kendisinin koşmasının sebebi ne?

Artık şunu anlayalım, abi bu adamın bi “derdi” var. Bu adam benim geleceğim için, çocuklarımın geleceği için, hepimizin geleceği için kendi ömrünü “yakmışken” onu Abdülhamit yalnızlığına itmekten başka biz ne yapıyoruz? Geçmişimizi birileri unutturmaya çalışıp, gözümüzü ona karşı boyarken, adamın tek güç kaynağı olan biz ne yapıyoruz? Batının diktatör söylemlerine, barbar ve savaş yanlısı tablosuna inanıp, yolsuzluk safsatalarına inanıp erdoğanı ordan indirsek bu ülkenin eline ne geçecek?

Gezi başarılı olsaydı, Erdoğan’ı indirmeyi başarsalardı herşey düzelecek miydi? Yoksa kurulu düzeni işleyen Libya gibi darmadağın olup ülkemizi paramparça mı edecektik?

Erdoğan mit krizi sonrası tutuklanıp yargılansaydı bizi kim yönetecekti? Erdoğan’dan daha iyi, daha milli mi yönetilecektik? Yoksa milli servetimizi ve huzurumuzu dış güçlere teslim edip geleceğimizi çöpe mi atacaktık?

Darbe başarılı olsa, Erdoğan öldürülse bizi kim yönetecekti? Amerikan uşakları bizi bizden daha iyi mi yönetecekti? Yoksa darmadağın mı olacaktık?

Dünyada müslümanlar için haykıran tek insan başımızdan giderse, dünya müslümanları “tek ümidimize sahip çıkamadınız” dediğinde ne diyecektik?

Gözünüzü kapatın, Erdoğan’ın gittiğini hayal edin. Gözünüzde eğer daha huzurlu daha özgür bir ülke canlanıyorsa biz batının oyunuyla kaybetmeye mahkum bir ülke çoktan olmuşuz zaten. Ama eğer bu adamın derdine, davasına inanıyor ve vatanımız, müslüman kardeşlerimiz için adım atmak istiyorsak, bu adama dua edelim. Bu adamı bu yükün altından kurtaralım. Adamın yükü bizim yükümüz, davası bizim davamız olsun. En azından aynı yolda olalım. En azından duamızla destek olalım..

Suriye, Irak, Libya ve dahası.. Ya birilerinin “oyun ve deneme” sahası olacağız. Ya da hakikaten müslümanların ümidi, gözlerini dikebileceği dimdik bir Türkiye olacağız.

Ve şunu unutma Erdoğan, seni Abdülhamit’in yalnızlığına bırakmayacağız!

Yazan : İsmail Şen

admin

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Arşivler

Alexa