Genel

Referandum’da Neden Evet ?

Bilindiği üzere devletimiz, ülkemizin ve cumhuriyet tarihinin kaderini değiştirecek olan bir Referandum’a hazırlanıyor. Bir yanda ‘evet’ kararına destek verenler, diğer yanda ise ‘hayır’ kararına destek verenler sosyal medya başta olmak üzere tarafını belirliyorlar.

Peki Referandum da Neden Evet demeliyiz.

Neden Evet ?

Ülkemizde olan hadiseler ne yazık ki belli.
Adeta İstiklal Savaşı mücadelesi verdiğimiz bu süreçte ‘evet’ oyunun bir çok şeyi değiştireceğine inanıyoruz. İnanıyoruz ki dinimizi,vatanımızı,bayrağımızı daha iyi bir şekilde temsil etmek ve dış güçlere gücümüzü daha iyi göstererek, birlik ve beraberlik içerisinde huzurlu ve mutlu bir ortamda yaşamamız için , yapılan hizmetlerin ve kolaylıkların daha da artması için, Dünya’ya Türkiye’nin gücünü daha iyi göstermek için Referandum da ‘EVET’..!

Neden Hayır diyorlar ?

Öncelikle “Hayır” diyen guruhun ittifak’ına bir göz atmak gerek, Pkk’nın uzantısı HDP ile Son zamanlarda aynı yolda yürüyen CHP hayır diyor. Çünkü Bu ülkeyi felan düşünmüyorlar. Onların tek derdi var , buna korku da diyebiliriz.
Hadi Şeriat Gelirse ? Hadi Osmanlı geri dönerse ? Hadi bu millet uyanırsa ? Hayat tarzımıza müdahil olunursa ozaman biz ne yaparız..
Gavur gibi yaşama hürriyetini kaybederiz korkusu içindeler.
Aman Avrupanın Kafirine benzeyelim , ama müslümana benzemeyelim kafası olduğu için bu insanlar “Hayır” diyorlar.
Yoksa Ülke güçlenmiş , kalkınmış , süper güç olmuşuz bunların umrunda değil ..
Tek Korktukları İslam !

referandum- evet- hayır
referandum- evet- hayır

Kim Ne Diyor ?  

Merhum liderler’den Alparslan Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu, 8.ci Cumhurbaşkanı Turgut Özal, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan gibi ülkeye kendini adamış liderler, başkanlığa evet demişti.

Bülent Ecevit ise ; Demokratik ve Parlamenter sistem, Türkiye için idealdir. Allah, Türkiye’yi benzer bir yönetim sisteminden korusun. Başkanlık sistemi, Türkiye için çok tehlikeli olur” demişti.

Günümüz de ise Alparslan Türkeş’in ülkücüleri, Başkanlık sistemine Evet diyerek desteğini esirgemeyecek.

Turgut Özal’ı ve Erbakan’ı Takip eden Ak parti’liler de Evet Diyecek..

Hayır Diyenler ise ;

CHP, HDP, FETÖ , ABD , vs..

Saadet partisine ise aslında ayrı bir parağraf açmak gerekirdi ama parağrafa değmez.
Erbakan’ın hayalini kurduğu başkanlığa , yeni yetme saadet kafası karşı çıkıyorsa bizim gözümüzde hiçbir değerleri kalmamıştır.

Referandum da Vatan’a Millete EVET’li bir karar olması temennisi ile..

 

Abdurrahman Bilici

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Arşivler

Alexa