Genel

Siz Hiç Özlediniz Mi ?

Siz hiç gerçekten birini özlediniz mi ? Ama öyle bir gün görmeyip özlemeden değil kastımız ! Belki bir gün belki bir sene belkide bir daha hiç ! O derece özlemekten bahsediyoruz..

Hani derler ya belki bir gün belki bir ömür diye, nasip bu işler belki çıkar gelir belki gelmez..

Ama şunun farkına varamıyoruz, zamanın hızlı geçtiğini, elimizin altından kayıp gittiğini, geçmişi geri getiremeyeceğimizi ve en önemlisi şuan ki durumumuzun değerini bilmiyoruz. Öyle hakikaten ortaokul yıllarını, ilkokul yıllarını aramıyor değil insan.. Dedik ya işte Siz Hiç Özlediniz mi diye ? Özlemekten kastımız sadece bir kişiyi değil bir yılı, bir daha belkide görüşmeyeceğin kişileri özlemek..

Şimdi ki insanlara bakıyorsun, yeni nesile, bir gün seninle, ertesi gün onunla.. Özlediğim diyip arkandan iş çeviren de var, seninle görüşmek için canını verecek gibi olanda..

Onlara lafımız yok. alkışlanacak hareketler bunlar.. Ama birbirinin arkasından iş çeviren o kadar insan var ki, o kadar olur. Sırf yanımda birisi olsun diye, karşısında ki’nin hayallerini yerle bir edenler var aramızda..

Hani hiç mi dizi izlemedin derler adama ! Mecnun olun siz, leyla çıkar karşınıza.. Siz Leyla’lar için Mecnun olun, gerisi olur gider..Biliyorum hepinizin özlediği bir Leyla, bir Aslı vardır.. Ve tabi özlediğiniz Mecnun’lar da, Keremler’de.. Unutmayın ki belki bir gün olur ! Ümitsizliğe kapılmayın derim. Bunun için halen çare var.. Elinizden geleni arka koymayın..

Ama birde geçmiş zamanlar var.. Onlar için yapacak hiçbir şeyimiz yok doğrusu.. Bunun tek çıkarı varsa oda geleceği daha iyi kullanmak.. Eski hallerinizi, eski gençliğinizi, eski zamanı özleyenler de çok tabi.. Ve en önemlisi geçmişte yapılan hatalar.. Buna da çare yok. Ama elinizden şu gelir, geçmişten ders alarak geleceğe dair güzel planlar yapmak ve geleceği güzel kullanmak..

Özlem sadece bir kişiye olmaz, bir geçmişe de.. Ama en acıklı özlem herhalde geçmişte kalan kişilerdir. İkili darbe, ikili acı..

Yaşayanlar vardır.. Ama azıcıkta olsa varsa umudunuz o kişilerden bekleyin, herkes bir gün geri gelir inşaAllah. Dönmezse de dediğimiz gibi geleceğe bakın. Geçmiş her zaman geçmişte kalır..

Ve eğer zamana ihtiyacınız varsa unutmayın ki, Zaman hızlı geçer, eğer gün sayıyorsanız da, saydığınız günler çabuk geçer..

Allah bekleyenlerin yardımcısı olsun.. Unutmayın ki önce Dua, sonra beklemek.. Sağlıcakla kalın dostlar..

 

Abdurrahman Bilici

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Arşivler

Alexa