İslam

Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz !

Sünnet olmadan ümmet olmaz diye başlayalım. Nasıl bir insanın sözü dinlemiyorsa kendinin de bir hükmü kalmıyor, Peygamberimiz s.a.v’ın de eğer sünneti ve hadisleri olmasaydı, bizler olmazdık !

Peygamber Efendimiz’in hadislerini inkar eden bazı sapık düşünceler paylaşan ve onlara destek verenler iyi okusun bu makaleyi !

Soruyoruz ; Eğer sünnet olmasaydı, ümmet olur muydu ?

Cevap : Olmazdı ! Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi sözü, kelamı dinlenmeyen veya olmayan birinin hükmü de yoktur, dinleyeni de, arkasından geleni de !

Peki ey insanlar, eğer ki Peygamberimiz ümmeti olma şerefine layık görüldüysek ve o resulün ümmetiysek, neden o resulün sözlerini hiçe sayıyor, sünnetini terkediyoruz ?

Hadis inkarcılar bu sorum size ; Peygamberim diyorsunuz ki peygamberimiz, o halde o nebi’nin kelamlarını niçin inkar ediyorsunuz ?

Verecek cevaplarınız yok ! Çünkü bir açıklama yok, sünnet, hadis, mezhep olmazsa, DİN olmaz !

Sadece Kuran-ı Kerim yeter diyen şahısların bile, 100’den fazla kitabı, binlerce tweti var.. Adama demezler mi sen neden konuşuyorsun peki ? Hani sadece Kuran yeterdi ?

Peygamberimiz Kuran’ın açıklayıcısıdır! O nebi hadisleriyle, sünnetleriyle ümmetine Kuran’ı en iyi şekilde aktarmış ve açıklamıştır !

Bir çok hadisi uydurma diye hiçe sayan isyanoğlu tayfasına soruyoruz ;

Bir kaynağınız var mı ?

Bizim kaynaklarımız çoktur evelAllah. ! Ebu Davud, Buhari, Tirmizi gibi büüyk hadis alimleri, hadislerin bugünlere kadar gelmesinde ki en büyük etkenlerdendir ! Rabbim razı olsun.

Buhari dediğimiz adam, kıbleye doğru tükürdüğü için o şahısdan hadis temin etmeyen, hadis öğrenmeyen bir adamdır ! Siz gelip Buhari kim ? Oda insan bende diyorsunuz ?

Lakin atladığınız bir şey var, O adamlar Allah dostu, Evliya insanlar ! Siz ise kuru iddada bulunan şahıslarsınız !

Dediğimiz gibi Sünnet Olmadan, Ümmet Olmaz ! 

Sünnetleri elimizden geldiği kadar terketmemeliyiz! Sünnetleri halen yaşatmalı ve gelecek nesillere aktarmalıyız.

Allah bizleri Ehli-Sünnet’den ayırmasın..

Cenab-ı Hak bizleri bazı saçma zihniyetlerden korusun, muhafaza eylesin.

Rabbim bizleri Sünnetsiz, Hadissiz, Ehli-i Sünnet’siz ve Kuransız bırakmasın..

 

Abdurrahman Bilici

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Arşivler

Alexa